Güncel Sendika Haberleri

10 Ekim, 2019

ZORUNLU AÇIKLAMA

BAZI BİLİNDİK ÇEVRELERİN AÇIKLAMALARIMIZI MANİPÜLE ETMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ!

08.10.2019 tarihli “Savaş Zorunlu Olmadıkça Cinayettir!” başlıklı basın açıklamamızda; Emperyalist ABD Başkanının, ülkemize yönelik küstah tehditlerine karşı duruşumuzu, en başından itibaren AKP tarafından izlenen yanlış Suriye politikalarının ülkemizi karşı karşıya bıraktığı risklere işaret ederek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yurtta Barış Dünya’da Barış  şiarına bağlılığımızı dile getirmiştik.
EĞİTİM-İŞ, Ergenekon ve benzeri davalar ile hain FETÖ terör örgütünün Cumhuriyetimizin Ordusuna kumpas kurulduğunda,diğer eğitim sendikaları gözlerini kapamışken tek  ses veren, Mehmetçiğin yanında olan, bir elin parmağını geçmeyecek kitle örgütlerinin başında yer almıştır.
O gün, Cumhuriyetle hesaplaşma ajandası olan tüm yapılar FETÖ’nün kucağında maklubelerine kaşık sallayıp, ordumuza hücum ederken, EĞİTİM-İŞ tüm varlığı ile Cumhuriyetin Ordusunun yanında, “Atatürk’ün Öğretmenleri” olduğunu haykırmıştır.
O gün, FETÖ’nün dizlerinin dibinde bize parmak sallayanlar, arşivlerini silseler de, isim değiştirseler de kamufle olmaya çalışsalar da biz onları çok iyi tanıyoruz. Ve de unutmadık . 
Bu geçmişlerine rağmen EĞİTİM-İŞ’in askerimizin Suriye operasyonunda  yanında olmadığını ima eden, Atatürkçülüğümüzü sorgulayanların bu hezeyanının da; günü geldiğinde kendilerinden hesap soracak EĞİTİM-İŞ’in nefesini sürekli enselerinde hissetmenin yarattığı travmadan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz.
Her ne kadar hatırlatmaya gerek olmasa da tekraren ifade etmek gerekir ki; EĞİTİM-İŞ HER HAL VE ŞARTTA EMPERYALİZME KARŞI VERDİĞİ MÜCADELE İLE TÜM DÜNYA HALKLARINA UMUT OLMUŞ, ULUSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ CUMHURİYETİMİZİN ORDUSUNUN HER ZAMAN YANINDA OLMUŞ “ATATÜRK’ÜN ÖĞRETMENLERİDİR” bunu bile bile örgütümüzü yıpratmaya çalışan her kişi ve yapıyla her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz .
AKP’nin yanlış Suriye politikalarına dair eleştirilerimizi yöneltmek de, Atatürk’ün şiarıyla “Savaş zorunlu olmadıkça Cinayettir!” demek de EĞİTİM-İŞ’in hem Cumhuriyete hem ulusumuza karşı borcudur.
EĞİTİM-İŞ tarihi boyunca teröre karşı yürütülen her mücadelenin yanında olmuştur ve de olmaya devam edecektir . Suriye’de bulunan Mehmetçiğimizin yanındayız ve hiçbirinin burnu kanamadan yurda dönmesi en büyük arzumuzdur.

MERKEZ YÖNETİM KURULU