Güncel Şube Haberleri

05 Mayıs, 2024

EĞİTİM İŞ URLA TEMSİLCİLİĞİNDEN REKOR PROMOSYON KAZANIMI

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ve Yetkili Sendika olarak  Eğitim-İş Urla Temsilciliğimizin katıldığı Promosyon  İhalesinde en yüksek teklifi veren Urla Yapı Kredi Bankası ile 
40.500 Lira (1246 dolara denk geliyor )Türkiye rekoru kırılarak anlaşma sağlandı.

7 bankanın iştirak ettiği ihalede ilk teklifler şöyle oldu:
Yapı kredi bankası 15000 tl
Akbank 14000 tl
Vakıf bank 15000 tl
Deniz bank 14895 tl
İş bankası 18350 tl
Ziraat bankası 10800 tl
Halk bankası 12000 tl
İhalenin açık arttırma bölümüne geçilince Halkbank 12 bin lirada,Denizbank 25 bin lirada,Ziraat Bankası ve Vakıfbank 27 bin lirada ihaleden çekilirken,İş Bankası,Akbank ve Yapı Kredi Bankası arasında kıran kırana bir açık arttırma yaşandı.
39500 lirada İş Bankası ihaleden çekildi.  Açık arttırma Akbank ile Yapı Kredi arasında devam ederken Yapı Kredi Bankasının 40500 liralık teklifini aşamayan Akbank,Yapı Kredi Bankasını kutlayarak ihaleden çekildi. İhaleyi 40500 lira ile Yapı Kredi Bankası kazanmış oldu.
Konu ile ilgili Urla Temsilcilik Başkanımız Cemil Doğru şua açıklamalarda bulundu;
"Başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın beklentilerinin üstünde bir başarı sağladık.Hepimizin emeğine yüreğine sağlık. Aylardır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bankalar arasında  mekik dokuduk ve yorulduğumuza değdi.
Eğitim İş olarak,dışarda ne dediysek içerde de onu dedik..Toplantıda ne konuştuysak banka görüşmelerinde de onu dedik. Tüm sendikaları görüşmelerde beraber olalım görüşmeleri beraber yapalım deyip ortak karar alsak da maalesef banka görüşmelerinde yalnız kaldık  ama yılmadık. Bu süreçte şeffaf bir şekilde eğitim çalışanlarına destek veren tecrübesiyle böylesine büyük bir rakamın kazanılmasını sağlayan, kucaklayıcı tavrı ile Urla’daki eğitim çalışanlarının büyük takdirini kazanan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Can Beye, İhale dosyasını hazırlayan Şube Müdürü Abuzer Pişkin ve Şef Kadir Acar’a , Sözleşme konusunda bizlere yardımcı olan Eğitim-İş İzmir 1 Nolu Şube Hukuk Sekreterimiz Özgür Şen Beye ve avukatlarımız Ozan Beye, Rümeysa Hanıma  ve süreçte emek sarfeden diğer Sendikaların Temsilcilerine canı gönülden teşekkür ederiz."
Cemil Doğru,35 Yıllık meslek ve sendikacılık hayatımın sonuna yaklaştığım şu günlerde, birarada olmanın,dayanışma içinde olmanın getirdiği bir güzelliğe şahit olmak mutluluk verici. Eğitim-İş’i yeniden kurduğumuz gün Atatürk’ün izinde,Çağdaş Laik Demokratik Sosyal Hukuk Devletimiz Türkiye Cumhuriyetimizin bir Eğitim Neferi olarak,çalışanların Demokratik-Özlük-Ekonomik hakları için mücadele edeceğiz demiştik ve bu sözümüzü tuttuk,tutmaya devam ettik. Bu yaklaşımımız ile Urla’da Yetkili Sendika olacağız dedik ve tüm arkadaşlarımızla bunu başardık. Ardından İzmir’de Yetkili Sendika olacağız dedik ve bunu da başarıp Eğitim-İş’i İzmir’de Yetkili Sendika yaptık. Şimdi hedefimiz Türkiye’de yetkili olmak. 
İhale sürecinde de
*EĞİTİM İŞ’te YETKİ PROMOSYON’da ETKİ* dedik ve 
Toplantı üstüne toplantı yaptık, üyelerimizle,diğer sendikalarla,bankalarla, milli eğitim müdürlüğü yetkilileriyle. Anketle yaptık. Araştırmalar yaptık.
Hiçbir Eğitim Çalışanını dışlamadık,ötekileştirmedi
Tüm sürece 1 üyesi olan sendikayı bile dahil olmasını sağladık
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden aldığımız doğru bilgileri paylaşmaktan çekinmedik
Nezaket dilini esas kılarak bütün bankaları ziyaret edip ihaleye girmelerini teşfik ettik
Her aşamada şube hukuk sekreterimizden ve avukatımızdan görüş aldık
Dışarda ne dediysek içerde onu savunduk
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz,Şube Müdürümüz ve Maaşlardan sorumlu Şefimizle koordinasyon içinde olduk
Her aşamasında üyemize bilgi verdik ve şeffaf bir şeklde süreci Ekonomik Bir Zaferle Tamamladık
Urla Mİlli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ve Yetkili Sendika olarak katıldığımız Promosyon İhalesi’nde Türkiye Rekoru Kırılarak  Yapı Kredi Bankası’ndan 3 Yıllığına kişi başı 40.500 lira aldık
Emeği geçen herkese tekrar Urla Eğitim-İş Ailesi olarak teşekkür ederiz." dedi.